AK Partili başkanvekili, MHP’li Meclis üyesine söz vermedi: Oturumu kapattı

Serra Elitaş

ELAZIĞ – AK Partili Elazığ Belediyesi’nin kasım ayı meclis toplantısının dün yapılan oturumunda gündem dışı söz alan MHP’li meclis üyesi Burak Düzenli’ye söz hakkı vermeyerek oturumu kapatan AK Partili Meclis Başkanvekili Aydın Kara’ya, MHP’liler tepki gösterdi.

AK Partili Elazığ Belediyesi’nin kasım ayı meclisinde AK Parti ve MHP arasında söz vermeme gerginliği yaşandı. AK Partili belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın yerine meclisi yöneten Meclis Başkanvekili AK Partili Aydın Kara’nın gündem dışı söz alan MHP’li meclis üyesinin konuşma yapmasına izin vermeyip oturumu kapatması gerginliğe neden oldu. Oturumun kapatılmasının ardından MHP’li meclis üyesi Burak Düzenli basın toplantısı yaparak oturumun kapatılmasını eleştirdi.

Burak Düzenli


‘BASIN AÇIKLAMASI YAPACAĞIM’

Duruma tepki gösteren Düzenli, “Siz Süleyman beyle (MHP’li meclis üyesi) Villakent projesini konuşurken müdahil olup bir bilgi ekledik. Ama siz gündem dışı söz almak isteyenlerin arasına adımı yazıyorsunuz ama gündem dışı sözümü vermeyip oturumu kapatıyorsunuz grup başkanvekiliniz çıkıp gidiyor. Bende Milliyetçi Hareket Partisi grup odasında gündemle alakalı geçen ay yaptığım konuşmaları basın açıklamasıyla yapacağım” diye konuştu.

PAZARLIK USULÜ ALIMLARI SORDU

Burak Düzenli, mecliste söz verilmemesi sonrasında grup odasında yaptığı basın toplantısıyla belediye yönetimine, belediye şirketlerinden olan Elazığ Belediyesi Ulaşım Anonim Şirketi’nde (EBUAŞ) pazarlık usulü yapılan alımları sordu. Düzenli, “EBUAŞ ile alakalı geçtiğimiz ay EBUAŞ’ta yapılan pazarlık usulü ile alımların miktarı belli midir? Bu işlem yapılıyorsa buradaki pazarlık şartları oluşturuluyor mu? Sermaye artırımı ile ilgili belediyeden EBUAŞ’a verilen gayrimenkullerin listesi ve buralardan ne kaynak ettiğini nerelere harcandığı ile ilgili meclisimize bilgi vermenizi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir