Sıcak Gelişme: Coinbase, Base Tabanlı Bu Altcoin’i Listeliyor!

Coinbase, borsada piyasaya sürülen ilk Base token olan Seamless Protocol’ün yeni tokenını listesine ekiyor. SEAM, Aave tabanlı DeFi borç verme platformu için yönetişim tokeni olarak hizmet veriyor.

Coinbase, SEAM’i listesine ekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası ani bir dönüş yaptı. Lider kripto Bitcoin, sert bir düşüşle 42 bin doların altına geriledi. Bununla birlikte kripto dünyası her zamanki gibi yoluna devam ediyor. Kripto para borsası Coinbase bugün, Base üzerinde merkezi olmayan, ödünç verme ve ödünç alma protokolü olan Seamless Protocol’ün yönetim tokeni SEAM’in listesine eklediğini duyurdu. Bu listeleme SEAM’i Coinbase’de listelenen ilk Base katman 2 tokenı haline getiriyor. Önde gelen kripto para borsası Coinbase, gelişmeye ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Coinbase, Base ağında (ERC-20 token) Seamless (SEAM) için destek ekleyecek. Bu varlığı diğer ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde fonlarınız kaybolabilir. Bu varlık için transferler, ticaretin desteklendiği bölgelerde Coinbase ve CoinbaseExch’te mevcuttur.

Seamless Protocol, daha düşük teminatlı borçlanmaya olanak tanıyarak ve kullanım kolaylığına odaklanarak merkezi olmayan finansmana (DeFi) erişimi genişletmeyi amaçlıyor. Çoğu token dağıtımından farklı olarak SEAM, likidite sağlayıcılarını, ödünç alanları, stakerları ve diğer aktif ekosistem katılımcılarını on-chain anıtlaştırılan devredilemez “OG Puanları” ile ödüllendiren adil bir lansman airdrop’una sahipti. Bu puanları gelecekte kredi koşullarını özelleştirmek ve airdrop’lara uygunluğu artırmak için kullanmak mümkün.

Seamless Protocol, hızlı bir büyüme kaydetti ve dikkatleri çekti

Coinbase borsasının listesine girmek, gelişmekte olan Seamless topluluğu için oldukça önemli bir adım. Çünkü, bu gelişme yönetişim tokeni olan SEAM’i takas etmek için oldukça likit bir piyasa sağlıyor. SEAM holder’larının protokolün gelecekteki yönünü yönlendirmek için on-chain oylamalara katılması mümkün. Böylece holderlar, hazineden token emisyonları ve yeni borçlanma stratejilerinin eklenmesi gibi kararlara dahil oluyorlar.

Bu arada Seamless Protocol, hızlı bir büyüme kaydetti. Bu süreçte, kilitli toplam değere (TVL) göre Base’deki en iyi DeFi uygulamalarından biri haline geldi. Coinbase listesine girmesi de bunların hemen ardından geldi. Seamless Protocol, Defillama verilerine göre geçtiğimiz ay kilitli toplam değerinin (TVL) yaklaşık %150 oranında artırdı. Böylece, protokolün TVL’si 7,5 milyon dolara ulaştı. Protokol; Aave, Uniswap, Coinbase, Maple Finance, CertiK ve Ampleforth gibi önde gelen DeFi projelerinden katılımcıların işbirliğiyle geliştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir