Böyle baba görülmedi: Kızını önce satılığa çıkardı sonra evlendirdi

Konya’da oturan O.K. ile D.K.’nin, ailelerinin onayıyla 3 Ağustos’ta resmi nikahları kıyıldı. Çift, 19- 21 Ekim tarihleri arasında, 3 gün 3 gece olmak üzere, damadın memleketi Balıkesir’in Susurluk ilçesinde yapacakları düğün için hazırlıklara başladı.

Damat tarafı, bu süreçte kızın babasına 250 bin lira başlık parası verdi.

DÜĞÜNÜN İKİNCİ GÜNÜ KONYA’YA DÖNMEK İSTEDİLER

Aileler, 19 Ekim’de Susurluk’ta bir araya geldi. İddiaya göre, düğünün 2’nci günü kız tarafı, takı töreninin ardından bir yakınlarının öldüğünü söyleyerek Konya’ya dönmek istedi.

Kız tarafının aceleci tavırlarından şüphelenen damadın ailesi, gelinin üzerindeki takıları bıraktıktan sonra Konya’ya gitmesini istedi. Taraflar arasında arbede çıktı.

Damadın ailesi, düğünde takılan altınların bir kısmını geri aldı, bir kısmı ise gelinin üzerinde kaldı.

Düğünü terk edip, ailesi ile Susurluk’taki akrabalarının yanına giden gelin D.K., 1 gün sonra eşi O.K.’ye dönerek, ailesinin daha önce de kendisini başkalarıyla evlendirmek isteyerek dolandırdığını söyleyip, şikayetçi olacağını anlattı.

BİR GÜN SONRA EŞİNE DÖNDÜ, BABASINI ŞİKAYET EDECEĞİNİ SÖYLEYİP EŞİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Düğünü terk edip, ailesiyle Susurluk’taki akrabalarının yanına giden gelin D.K., 1 gün sonra eşi O.K.’ye dönerek, ailesinin daha önce de kendisini başkalarıyla evlendirmek isteyerek dolandırdığını söyleyip, şikayetçi olacağını anlattı.

Damadın ailesiyle Susurluk İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden D.K., burada ifadesini değiştirerek, silah zoruyla alıkonulduğunu ve darbedildiğini söyleyip, eşi ve eşinin ailesinden şikayetçi oldu.

“SATILIK” YAZIP SOSYAL MEDYADA KIZINI PAYLAŞMIŞ

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, gelin D.K.’nin babası Y.D.’nin, 2019’da, “Bu kız satılıktır” mesajıyla sosyal medya hesabında kızının fotoğrafını paylaştığı ortaya çıktı.

BABANIN SAVUNMASI: ŞAKAYDI

Hakkındaki suçlamaları reddeden Y.D., kızı D.K.’nin damadı O.K. ve ailesi tarafından zorla alıkonulup darbedildiğini, iddia edilenin aksine düğün günü altınları alıp kaçmalarının mümkün olmadığını söyledi. Y.D., kızının sosyal medyada paylaştığı fotoğrafıyla ilgili ise “Aile ve arkadaşlarım arasında yapılmış bir şakaydı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x