Dolandırıcılık Mağduru Arda Turan’ın 2015’te “Faizler Düşmeli” Dediği Röportaj Gündeme Geldi

Aylardır kimin ne kadar para kaptırdığı konuşulan ‘fon’ başlıklı dolandırıcılık davasında en çok para kaybeden Arda Turan’ın 2015 yılında Tribün Dergisiyle yaptığı röportaj yeniden gündeme geldi. Çünkü Arda Turan, bu röportajında Türk ekonomisinden bahsederken, faizlerin yüksek olduğunu belirtiyor. Kısaca Turan, hem yüksek getiri amacıyla dolandırıcılık mağduru olacağını 8 yıl önce aklının ucundan geçirmiyor, hem de bugün Merkez Bankası faizleri yüzde 40’a yükseltiyor.

1987 doğumlu Arda Turan, 2015 yılı Mart ayında yani Tribün dergisine röportaj veriyor. Turan, o dönemde Atletico Madrid formasını giyerken, yaklaşık 4 ay sonra da 34 milyon euro bonservis bedeliyle Barselona’ya transfer olmuş bir isim olarak Türkiye’nin yıldız futbolcularından biri oluyor.

Arda Turan, 12 Eylül 2022’de Galatasaray’da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla futbolculuk kariyerine nokta koyarken, Eyüpspor’da teknik direktör olarak spor dünyasının içinde aktif olarak yer almaya devam ediyor. Ancak son günlerde dolandırıcılık mağduru olarak bankacı Seçil Erzan’a en çok para kaptıran kişi olarak gündemden düşmüyor.

2015 yılında genç bir futbolcu olarak İspanya’da rüzgarlar estiren Arda Turan, Türkiye’den Tribün dergisine röportaj veriyor.

İçeriğine günümüzde ulaşılmayan röportajın başlığı ise bugünlerde çok ilgi çekiyor. Arda Turan, “Türk ekonomisi çok iyi ancak faizler düşmeli” diyor ve bu da başlığa taşınıyor.

Yorumlara geçmeden o günkü faiz oranlarını da iletelim: Arda Turan’ın röportaj taptığı tarihte yani Mart 2015’te Erdem Başçı’nın başkanlığı yaptığı Merkez Bankası’nın 1 haftalık faiz oranı yüzde 7,5 seviyesinde görülüyor.

Gelelim yorumlara! Çünkü son günlerde Arda Turan’ın yüksek getiri oranıyla bankacı Seçil Erzan’a 13,9 milyon doları elden para verdiği konuşuluyor.

8 yıl önce bu yaşayacaklarından habersiz röportajında ekonomiden bahseden Turan’ın açıklamalarına yorumlar birbirini izliyor.

Bir de bugün TCMB’nin faizi yüzde 40’a çıkarmasıyla gündem iyice “faize” dönüşüyor.

İşte o yorumlardan bazıları.

?

?

?

Siz ne düşünüyorsunuz?

Arda Turan kadar finansal okuryazarlığınız yüksek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x