İnci Taneleri’nde Azem’in oğlundan isteği duygulandırdı: Sana sarılmama izin verir misin?

Azem uyuduğunda rüyasında kızı Nehir’i gördü. Nehir babasıyla konuşurken kardeşi Özgür’ü (Cihan) sordu. Azem oğlunun pek onunla konuşmak istemediğini söyleyince Nehir babasına şansını tekrar denemesini, kardeşinin söylediklerine aldırmamasını istedi. Dilber sürekli çalan telefon sesinin susmadığı görünce Azem’e bir şey olduğunu düşünerek odasına geldi. Azem kapı sesinden sonra uyanarak kendine geldi.

‘BENİM ÇOCUĞUMU ALMIŞSIN’

Dilber oğluna kavuştu. Hastaneden çıktıktan sonra hep beraber otele geçtiler. Yıldız’ın ‘Alişan sende mi kalacak?’ sorusuna Dilber, ‘Evet hep beraber kalacağız” cevabını verdi. Herkes odadan çıktıktan sonra telefon çaldı. Zahir, ‘Benim çocuğumu almışsın. Onu derhal evine geri götüreceksin. Anladın mı karıcığım?’ dedi.

‘SANA SARILMAMA İZİN VERİR MİSİN?’

Azem gördüğü rüyadan sonra Cihan’ın yanına gelerek tekrardan konuşmak istedi. Güngör’de iftar için otoparka poğaça gönderdi. Hatice poğaçaları getirdiğinde Azem’i görünce çok şaşırdı. Hatice, Adem hocam diyince Cihan da şaşırsada babasının yalanını bozmadı. Azem çocuğundan önce beraber annesinin mezarına ziyarete gitmek istediğini sonrasında da beraber ablası Nehir’i bulmak için çabalamalarını istedi. Cihan annesini kimin öldürdüğünü sordu. Azem, ‘Şöyle yapacağım. Ablanı bulacağız, sen, ben, o üçümüz oturacağız. O gün ben size her şeyi anlatacağım ama o günden önce sorma bana, anlatamam.” cevabını verdi. Azem kelimeleri yutkunarak oğlundan arada ona sarılmasına izin vermesini, arada görmesine izin vermesini istedi. Gözyaşları içinde babasını dinleyen Cihan cevap vermedi. Azem, “Çok uzun zaman sonra sana sarılmama izin verir misin?” diyerek oğlunun yanına geldi. Baba oğul yıllar sonra sarılarak hasret giderdiler.

AZEM GERÇEĞİ SÖYLEDİ

Hatice ile Azem beraber Piraye’nin villasına harekete geçtiklerinde Adem diye bildiği hocasına Necmi’nin Azem diye yanlış seslenmesini bilerek düzeltmediğini söyledi. Azem de artık doğruyu öğrenmesinin zamanının geldiğini belirterek ismini ve Cihan’ın onun çocuğu olduğunu açıkladı. Hatice de villadakilerin babasının eski hükümlü abisinin de cezaevinde olduğunu bilmediğini söyleyerek herkesin bazı söyleyemediği şeyler olabileceğini ifade etti.

ZAHİR’DEN MEKTUP

Otele Dilber’e bir mektup geldi. Dilber mektubu açtığında Zahir’den geldiğini anladı. Mektupta, ‘Çocuğu geri ver yoksa geçenkinden daha beter yaparım seni.’ yazıyordu.

DİLBER SİLAH ALDI

Gece yarısı otele gelen kişiye İzzet bir zarf içine konmuş para verirken adamdan da bir çanta aldı. İzzet çantayı Dilber’e teslim etti. Dilber çantayı açtığında içinden silah çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x