Üç Analist Hedefleri İşaretledi: Bu 3 Altcoin Ateşlemeye Hazır!

Kripto analisti David, popüler yapay zeka coin’i FET için yüze 50’nin üzerinde artış öngörüyor. Analist Lockridge Okoth, AVAX için yüzde 35’e varan bir koşu bekliyor. Analist Akash Girimath ise FLOW fiyatının yüzde 55’lik bir kırılmanın eşiğinde olduğunu söylüyor. Analistlerin, bu 3 altcoin için fiyat tahminlerini ve değerlendirmelerini okuyucularımız için derledik.

FET fiyat tahmini: Yakın gelecekte %50’nin üzerinde bir kazanç mümkün!

Fetch.ai (FET) fiyatı, 16-22 Ekim 2023 haftasında (yeşil ok) 0,18 dolarlık önemli destek bölgesinden toparlanmasından bu yana hızla yükseliyor. Bu hareket, fiyatın uzun vadeli direnç bölgesini 0,53 dolardan aşmasına yardımcı oldu. Böylece altcoin, 2023’ün son haftasında 0,79 dolarla yeni bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, FET fiyatının uzun vadeli bir yükseliş trendinde olduğunu doğruluyor. Ayrıca, daha yüksek bir tepe yarattığı için çok boğa bir gelişme.

Nitekim, geçen hafta FET fiyatı 0,53 dolarlık bir önceki direnç bölgesinden sıçradıktan sonra bir yutan boğa formasyonu (yeşil elips) oluşturdu. Bu formasyon, iki hafta önceki düşüş mumunun geçen haftaki yükseliş mumu tarafından tamamen kapatılmasıyla oluştu. Ayrıca, boğalar için güçlü bir geri dönüş sinyali verdi. Bu arada, haftalık RSI 50’nin üzerinde ve yukarı doğru eğimli. Dolayısıyla bu da boğa trendinin devamını destekliyor. Bu nedenle, FET fiyatının bir sonraki önemli direnç bölgesi olan 1 dolara doğru yükselmeye devam etmesi muhtemel. Bu hedef, mevcut fiyattan %50,22’lik bir artışa karşılık geliyor.

FET/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, FET fiyatının önümüzdeki günlerde yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 0,79 dolar. Ayrıca, altcoin fiyatının 1 dolara ulaşma potansiyeli var. Bu yükseliş görünümü, fiyat haftalık zaman diliminde 0,53 dolar bölgesinin altına düşerse geçersiz olacaktır.

AVAX fiyat tahmini: Altcoin fiyat görünümü yukarı yönlü

AVAX Durango’nun yükseltilmesiyle ilgili coşkunun ortasında, Avalanche fiyatı %50 geri çekilme seviyesi olan 38,64 doların üzerinde işlem görüyor. 28,03 ila 49,95 dolar arasında ölçülen mevcut fiyat, aşağı doğru güçlü bir destekle bu piyasa aralığının orta çizgisinin üzerinde.

Basit Hareketli Ortalamalar (SMA) da kuzeye doğru eğimli. Bu da bunun en az direnç gösteren yol olduğunu gösteriyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) de kuzeye yönelmiş durumda. Ayrıca, sinyal çizgisinin (sarı bant) üzerine çıktıktan sonra yükselen momentuma işaret ediyor. RSI’ın 65 seviyesindeki konumu da AVAX için kuzeyde daha fazla alan olduğunu gösteriyor. Artan alım baskısı, altcoin fiyatının %20 artarak piyasa aralığını 49,95 dolardan doldurmasını sağlayabilir. Güçlü bir yükseliş durumunda, kazançlar 54,92 doların ulaşması mümkün. Bu, mevcut seviyelerin üzerinde %35’lik bir yükseliş anlamına gelecektir.

AVAX/USDT 1 günlük grafik

Öte yandan, traderlar şimdiye kadar elde ettikleri kazançları nakde çevirirse, Avalanche fiyatı 32,08 dolar desteğini test etmek için %50 Fibonacci’nin altına düşebilir. Vahim bir durumda, düşüşün AVAX fiyatını 26,56 dolar ile 29,34 dolar arasındaki boğa kırıcısına dönüşen arz bölgesine göndermesi olası.

FLOW fiyat tahmini: Fiyatı kırılmaya yaklaşıyor!

Flow (FLOW) fiyatı 19 Nisan 2023’te 0,93 dolar destek seviyesinin altına düştü. Altcoin, o zamandan beri bu seviyenin altında işlem görüyor. Böylece, bir fincan ve kulp (C&H) kurulumuna yol açtı. Bu teknik formasyon, yuvarlak bir dip ve ardından yatay bir direnç seviyesinin altında küçük bir konsolidasyon içerir.

Altcoin fiyatı için, 0,93 doların altındaki sekiz aylık konsolidasyon yuvarlak tabanı oluşturdu. Hemen ardından düşen bir kama şeklinde meydana gelen konsolidasyon ise tutuyor. Düşen kamadan kopuş, 0,93 dolarlık kopuş seviyesine hızla yaklaşan bir sıçrama başlattı. FLOW teknik formasyonu, yatay direnç seviyesi ile yuvarlatılmış tabanın alt kısmı arasındaki mesafenin 0,93 dolarlık kırılma noktasına eklenmesiyle elde edilen 1,44 dolara %55’lik bir yükseliş öngörüyor.

FLOW/USDT 3 günlük grafik

Flow fiyatı için iyimser görünüm başarılı bir kırılmaya bağlı. Bununla birlikte, yatırımcıların 0,93 dolara çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bu seviyenin reddedilmesi muhtemelen FLOW’un spiral çizerek düşmesine neden olur. Bu koşullar altında, altcoin fiyatının 0,69 doların altında üç günlük bir mum çubuğu üretirse, daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu gelişmenin ardından, Flow fiyatının %10 düşmesi olası. Böylece, 1 Ocak’ın en düşük seviyesi olan 0,62 doları tekrar ziyaret eder.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x